Farmasi Kazanç Planı

  FORMU DOLDURUN
  %75 İndirimli Üye Olun

  Farmasi Kazanç Planı Nedir?

  Farmasi’nin en çok kazandırmayı hedefleyen prim oranlarıyla, girişimcilerine sunmuş olduğu ” farmasi kazanç planı ” hakkında bilgi vermek istiyoruz. Lütfen yazımızı sonuna kadar okuyun.

  Farmasi kazanç sistemini anlayabilmek için öncelikle Prim ve seviye konularında ilk bilmeniz gereken terim TL PUAN’ın ne olduğudur.

  TL Puan nasıl hesaplanır?

  Farmasi ürünlerini satın aldıkça verdiğiniz siparişlerden hesabınızda TL PUAN biriktirirsiniz. Sizin siparişlerinizdeki TL PUAN ve ekibiniz siparişlerindeki TL PUAN’lar birikerek bu puan üzerinden yüzdelik seviyeniz çarpılarak ve stopaj verginiz düşülerek o ayki kazancınız ortaya çıkar.

  Farmasi’de her sipariş aynı miktarda TL PUAN karşılığına denk gelmeyebilir. Farmasi’de TL PUAN kazandırmayan ürünleri sepetinize eklediğinizde bunlardan TL PUAN elde edemezsiniz. Ücretsiz gelen ürünler,hediyeler,katalog gibi bazı işlemler buna örnek olabilir.

  Örneğin 100TL olan sipariş tutarınızın içinde 10TL hediye ürün var ise 90TL PUAN kazanmış olursunuz.

  Kişisel puan ve grup puanı nedir?

  Farmasi’de isterseniz sadece kendiniz sipariş verebilirsiniz fakat bunun yanı sıra ekip kurup ekiple birlikte büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.Bu noktada da kişisel ve grup puanlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.Söz ettiğimiz kişisel puan kişinin kendi siparişleri ile kazandığı puana denilmektedir.Grup puanı ise size bağlı olan diğer girişimcilerin siparişleri ile o bulunduğunuz ay içerisinde ekibinizle yaptığınız toplam puan olacaktır.

  Not: Kişisel puanınız, grup puanınıza eklenerek gösterilir. Yani 250 TL’lik bir sipariş vermişseniz hem 250 TL kişisel puan, hem 250 TL grup puanı olarak belirlenir. Ancak bir üyeniz 100 TL’lik alışveriş yaparsa bu durumda kişisel puanınız 250 TL ve  Grup TL Puanınız toplam 350 TL olur.

  Prim Sistemi Ne Anlama Gelmektedir?

  Siz ve size bağlı diğer Farmasi girişimcilerinin, bir ay içerisinde yaptıkları alışverişlerden kazanılan TL PUAN’ların her bir üyeye kendi yüzdelik seviyesine göre hesaplanıp ödenen kazanca prim denir.

  Farmasi’den prim kazanabilmek için her ay minimum 160 TL sipariş vermeniz gerekir. Her ay bu miktar kadar sipariş verenlere “Aktif Girişimci” olur. Aylık aktif olmayan girişimci ne yazık ki prim hak edemez. Hangi yüzdelik grubun ne kadar prim kazandığını birlikte inceleyelim.

  Farmasi’de Kazanç Planı

  * Girişimci olabilmek için öncelikle aktif olmak gerekir. Bunun için de her ay minimum  160 TL puan sipariş girişi yapılmalıdır. 160 TL puan enflasyon artışına göre değişebilir.

  Girişimci Kazanç Planı

  Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 1000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %7 prim grubuna girerler.

  Lider Kazanç Planı

  Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 4000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %11 prim grubuna girerler ve Lider unvanına yükselirler.

  Üst Lider Kazanç Planı

  Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 8.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %15 prim grubuna girerler ve Üst Lider unvanına yükselirler.

  Yönetici Kazanç Planı

  Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 12.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %18 prim grubuna girerler ve Yönetici unvanına yükselirler.

  Müdür Kazanç Planı

  Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 20.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %21 prim grubuna girerler ve Müdür unvanına yükselirler. Yandan 7.000 TL Puan farkı aranır.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  • 1. Nesilden % 3
  • 2. Nesilden % 2
  • 3. Nesilden % 1,5

  Direktör Kazanç Planı

  Son 12 ay içerisinde kişisel ve/veya grubu ile 5 kez ardı ardına veya aralıklarla minimum 20.000 TL PUAN’lık alışveriş yapanlar %21 prim grubuna girerler ve direktör unvanına yükselirler. Yandan 7.000 TL Puan farkı aranır. Ünvanın 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör unvanından düşülecektir.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  1. Nesilden % 3
   2. Nesilden % 2
   3. Nesilden %1,5

  Müdür seviyesinin son 12 ay 5 defa korunması halinde Direktör ünvanına ulaşılır. Direktör seviyesine ulaşıldıktan sonra 6000 TL para ödülü hak edilir. Bu ödülün 3000 TL’si Direktör olunan ay prime ek olarak ödenir. Kalan 3000 TL’si 5 ay boyunca ünvanın üst üste korunması şartı ile 5.ayında ödenir.

  Altın Kazanç Planı

  Kendisine direkt bağlı en az 2 adet %21 kolu bulunanlar Altın Müdür unvanına yükselirler. Bu koşulların son 12 ay içerisinde beş kez tekrarlanması halinde Altın Direktör unvanına yükselirler. Yandan 7.000 TL Puan farkı aranır. Ünvanın 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör unvanından düşülecektir.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  1. Nesilden % 3,5
   2. Nesilden % 2,5
   3. Nesilden % 1,75

  Altın Müdür seviyesine ulaşan kişi son 12 ay içinde 5 defa Altın Müdür seviyesini koruması halinde Altın Direktör ünvanına ulaşır ve toplamda 13000 TL para ödülü hak edilir. Para ödülü, ünvanın korunarak devam ettiği 12 ay içinde eşit taksitlerde ödenir.  Ünvan kaybedilen aylarda ünvan para ödülü ödemesi yapılmamaktadır.

  Platin Kazanç Planı

  Direkt bağlı en az 4 adet %21 kolu bulunanlar Platin Müdür unvanına yükselirler. Bu koşulların son 12 ay içerisinde beş kez tekrarlanması halinde Platin Direktör unvanına yükselir. Bu aşamada da yandan 7.000 TL Puan farkı aranır. Platin Müdür seviyesine ulaşan kişi son 12 ay  içinde 5 defa Platin Müdür seviyesini koruması halinde Platin Direktör unvanına sahip olur.

  Platin Direktör ünvanına ulaştığında 25.000 TL Para Ödülü hak edilir. Para ödülü, ünvanın korunarak devam ettiği 12 ay içinde eşit taksitlerde ödenir. Ünvan kaybedilen aylarda ünvan para ödülü ödemesi yapılmamaktadır.

  Platin direktör araç programı şartlarını yerine getirdiğinde ünvan ödülüne ek olarak Araç programından yararlanabilir.

  Araç programı ve ünvan ödülünde yandan 15.000 TL puan şartı aranmaktadır.

  Ünvanın son 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör ünvanından düşülecektir.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  1. Nesilden % 4
  2. Nesilden % 3
  3. Nesilden % 2

  Zümrüt Kazanç Planı

  Direkt bağlı en az 8 adet %21 kolu bulunmalıdır. Yandan 7.000 TL Puan farkı aranır. Zümrüt Müdür seviyesine ulaşan kişi son 12 ay içinde 5 defa Zümrüt Müdür seviyesini koruması halinde Zümrüt Direktör unvanına yükselir.

  Zümrüt Direktör ünvanına ulaştığında 50.000 TL Para Ödülü hak edilir.  Para ödülü, ünvanın korunarak devam ettiği 12 ay içinde eşit taksitlerde ödenir. Ünvan kaybedilen aylarda ünvan para ödülü ödemesi yapılmamaktadır.

  Zümrüt müdür/Zümrüt direktör araç programı şartlarını yerine getirdiğinde ünvan ödülüne ek olarak Araç programından yararlanabilir.

  Araç programı ve ünvan ödülünde yandan 15.000 TL puan şartı aranmaktadır.

  Ünvanın son 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör ünvanından düşülecektir.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  • 1. Nesilden % 4,5
  • 2. Nesilden % 3,5
  • 3. Nesilden % 2,25
  • 4. Nesilden % 0,2

  Elmas Kazanç Planı

  Direkt bağlı en az 12 adet %21 kolu bulunmalıdır. Yandan 7.000 TL Puan farkı aranır. Elmas Müdür seviyesine ulaşan kişi son 12 ay içinde 5 defa Elmas Müdür seviyesini koruması halinde Elmas Direktör unvanına yükselir. Ünvanın son 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör ünvanından düşürülecektir.

  Elmas Direktör ünvanına ulaştığında 75.000 TL Para Ödülü hak edilir.  Para ödülü, ünvanın korunarak devam ettiği 12 ay içinde eşit taksitlerde ödenir. Ünvan kaybedilen aylarda ünvan para ödülü ödemesi yapılmamaktadır.

  Araç programı ve ünvan ödülünde yandan 15.000 TL puan şartı aranmaktadır.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  1. Nesilden % 5
  2. Nesilden % 4
  3. Nesilden % 2,5
  4. Nesilden % 0,4 

  As Başkan Kazanç Planı

  1. Kol Sayısı: 16 kol
  2. Yandan Fark: 20.000 TL Puan
  3. Puan: 35 Puan

  As Başkan Müdür seviyesine ulaşan kişi son 12 ay içinde 5 defa As Başkan Müdür seviyesini koruması halinde As Başkan Direktör unvanına yükselir. Ünvanın son 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör ünvanından düşülecektir.

  As Başkan Direktör ünvanına ulaştığında 175.000 TL Para Ödülü hak edilir.  Para ödülü, ünvanın korunarak devam ettiği 12 ay içinde eşit taksitlerde ödenir. Ünvan kaybedilen aylarda ünvan para ödülü ödemesi yapılmamaktadır.

  As Başkan Direktör seviyesine geldiği anda yandan 20.000 TL puan şartı aranmaktadır.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  1. Nesilden % 5,5
  2. Nesilden % 4,5
  3. Nesilden % 3
  4. Nesilden % 0,6 

  Başkan Kazanç Planı

  1. Kol Sayısı: 20 Kol
  2. Yandan Fark: 20.000 TL Puan
  3. Puan: 35 Puan

  Başkan seviyesine ulaşan kişi son 12 ay içinde 5 defa Başkan Müdür seviyesini koruması halinde Başkan Direktör ünvanına ulaşıp 350.000TL Para Ödülü hak edilir.  Para ödülü, ünvanın korunarak devam ettiği 12 ay içinde eşit taksitlerde ödenir. Ünvan kaybedilen aylarda ünvan para ödülü ödemesi yapılmamaktadır.

  Başkan Direktör seviyesine geldiği anda yandan 20.000TL puan şartı aranmaktadır. Ünvanın son 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör ünvanından düşülecektir.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  1. Nesilden % 6
  2. Nesilden % 5
  3. Nesilden % 4
  4. Nesilden % 0,8

  Sultan Kazanç Planı

  1. Kol Sayısı: 30 Kol
  2. Yandan Fark: 20.000 TL Puan
  3. Puan: 125 Puan

  Sultan seviyesine ulaşan kişi son 12 ay içinde 5 defa Sultan Müdür seviyesini koruması halinde Sultan Direktör ünvanına ulaşıp 700.000 TL Para Ödülü hak edilir. Para ödülü, ünvanın korunarak devam ettiği 12 ay içinde eşit taksitlerde ödenir. Ünvan kaybedilen aylarda ünvan para ödülü ödemesi yapılmamaktadır.

  Sultan Direktör seviyesine geldiği anda yandan 20.000TL puan şartı aranmaktadır. Ünvanın son 12 ay boyunca 5 kez tekrarlanmaması durumunda direktör ünvanından düşülecektir.

  Lider Yetiştirme Primi oranları aşağıdaki gibidir:

  1. Nesilden % 6,5
  2. Nesilden % 5,5
  3. Nesilden % 4,5
  4. Nesilden % 1
  5. Nesilden % 0,5 

  Üst Unvan Puanları

  (Sultan / Başkan ve As Başkan Unvan Puanları)

  Direk bağlı %21 seviyelerinizde, sizin kendi seviyenizin üzerinde bir seviye çıkarsa, kendi ünvanınızın puan değeri kadar puan hak edersiniz. Elmas direktör ünvanına kadar Sanal kollar, kol olarak değerlendirilmektedir. Asbaşkan ve üzeri seviyelerde de kol olarak değerlendirilmekte ve 0,5 puan değerindedir.

  %21 Sanal ve Müdür 0.5 Puan
  Direktör  1 Puan
  Altın Müdür 1.5 Puan
  Altın Direktör  2 Puan
  Platin Müdür 3 Puan
  Platin Direktör 4 Puan
  Zümrüt Müdür 6 Puan
  Zümrüt Direktör 8 Puan
  Elmas Müdür 10 Puan
  Elmas Direktör 12 Puan
  Asbaşkan Müdür 14 Puan
  Asbaşkan Direktör 16 Puan
  Başkan Müdür 18 Puan
  Başkan Direktör 20 Puan
  Sultan Müdür 25 Puan
  Sultan Direktör 30 Puan

  Farmasi Prim Sistemi

  Farmasi prim sistemi aylık olarak sıfırlanan ve her ay yeniden hesaplanan bir kazanç sistemidir. Bu nedenle her ay düzenli olarak prim almak isteyenlerin, alt üyeleri ile birlikte her ay satış yapması gerekir. Prim kazanma işine girenlerin kendilerine alt üye alması şarttır. Alt üyeleriniz olmadan yüzdelik dilime girmeniz oldukça zor olur. Alacağınız prim miktarı da alt üyelerinizin yaptığı satışlara göre belirlenir.

  Lider Yetiştirme Seviye Kuralı

  Girişimcinin alt ekibindeki liderleri ile arasında 3 veya daha fazla seviye farkı bulunursa lider yetiştirme priminde değişiklik olur. Buna göre bu liderden elde edilen lider yetiştirme priminin %75’ini, %50’sini veya % 25’ini kazanır. Ünvan farkının görüldüğü nesilden itibaren bu kural uygulanır.

  Unvan Farkı Prim Kazancı Örnek Unvan Farkı
  3 Unvan Farkı % 75 Üst Sponsor Unvanı: Altın
  Lider Unvanı: Elmas
  4 Unvan Farkı % 50 Üst Sponsor Unvanı: Platin
  Lider Unvanı: Başkan
  5 Unvan Farkı % 25 Üst Sponsor Unvanı: Altın
  Lider Unvanı: Başkan

  Yandan Fark 7.000 TL Puan Kuralı

  Farmasi prim alma şartlarından biri olan yandan 7000 TL puan farkı şartı:

  Bir kampanya ayı içerisinde kişisel ve/veya grubu ile minimum 20.000 TL Puan alışveriş yapan girişimci %21 prim grubuna girer. İlk defa %21 seviyesine ulaşan Girişimciye Müdür unvanı verilir. Tüm %21 Müdür ve üst seviyelerde yandan 7000 TL puan farkı aranmaktadır.

  Yandan 7000 TL puan farkının hesaplanmasında, girişimcinin direk bağlı %21 seviyesindeki ekiplerin grup TL puanları hariç tutulur. Direk bağlı ekipte yer alan %15 ve/veya %18 seviyesinde en yüksek grup TL puanına sahip girişimicinin grup TL puanı da hesaplamalara dahil edilmez. Bunların dışında kalan direk bağlı girişimcilerin grup TL puanlarının toplamı 7000 TL puandan yüksek ise Yandan Fark kuralını yerine getirilmiş olur. Kişisel puan, yandan fark puanına eklenmektedir.

  %21 SANAL Prim Kazancı:  Girişimci yandan 7000 TL puanıın altında kaldığında gerçekleşen yandan TL puana karşılık gelen prim oranına göre kazanç elde eder.

  Direktör çalışma kuralı: Direktör seviyesine ulaşan Girişimcilerimizin, mevcut Farmasi Girişimcilerini aynı ürünleri içeren başka
  doğrudan satış firması ve/veya kurumlarına tavsiye etmeleri, isim bildirmeleri ve üye yapmaları
  yasaktır.

  No Comments, Be The First!

  Your email address will not be published.